110. výročí posvěcení kostela

Zdá se to až neuvěřitelné, ale náš kostel slaví stodesáté výročí svého posvěcení. Málem toto výročí zůstalo bez povšimnutí. Před deseti lety se celým rokem prolínala řada událostí, které připomínaly významné jubileum. Dodnes si rok 2013 živě pamatujeme, byl i začátkem mnoha nových aktivit. V roce 2023 se v myšlenkách vracíme k těm, kdo stáli u zrodu myšlenky postavit v Bílovicích kostel, a kteří tuto myšlenku také dovedli až k úspěšné realizaci završené právě posvěcením kostela sv. Cyrila a Metoděje. Ostatně, je naším zázemím, místem, kde se rodí a roste víra farnosti, místo, kde se setkáváme s Bohem, kde s důvěrou přednášíme své modlitby, kde se setkáváme ve společenství. Ano, domov místní církve. Svatý Cyrile a Metoději, orodujte za nás.