Vysvětlovací mše

V návaznosti na kurz Alfa nabízíme všem možnost zúčastnit se vysvětlovací mše sv. Otec Pavel Lazárek ji sloužil ve čtvrtek 11. května 2023 v 18:30 hod. v bílovickém kostele a přišla velká část absolventů i občasných účastníků, a protože byla pozvánka samozřejmě otevřená všem zájemcům, měli jsme radost z dalších farníků, kteří projevili zájem poznat katolickou bohoslužbu tak nějak zblízka, zamyslet se nad významem toho, co se během mše sv. děje. Všechny části bohoslužby byly doplněné krátkým výkladovým komentářem, který nám snad pomohl lépe porozumět tomu, co by nás možná při běžné návštěvě kostela nenapadlo. Otec Pavel nám byl blízko a my jemu a tak jsme mohli z tohoto večera mnoho načerpat.

Věřím, že pro každého, letitého katolíka i člověka hledajícího, může být tento večer prospěšným krokem k hlubšímu pochopení toho, proč vlastně chodíme do kostela na mši a proč se při ní děje právě to, co se tam děje…