Týden modliteb za jednotu křesťanů

Týden modliteb za jednotu křesťanů se každoročně slaví 18. – 25. ledna. Je odezvou na Ježíšovu tzv. velekněžskou modlitbu, ve které prosil „aby všichni byli jedno“ (srov. Jan 17, 18).

Původně byla v plánu ekumenická bohoslužba a přednáška evangelického faráře a disidenta Miloše Rejchrta, ale kvůli nepříznivé kovidové situaci se její konání přesunulo až na březen. Proto se těžiště ekumenických aktivit přesunulo od těch veřejných spíše k soukromým modlitbám a modlitbám ve společenství.

V naší farnosti jsme vděčni za to, že mezi křesťany jednotlivých církví nejsou zásadní rozpory a nabízí se celá řada příležitostí ke spolupráci a společné cestě následování Ježíše. Mnohem více naše rozdíly vnímáme jako příležitost k obohacení. Pán nám na srdce klade jednotu a vyzývá nás, abychom byli aktivní při hledání způsobů, jak tuto jednotu naplňovat. Novým impulsem může být i aktivita synodálních kroužků.