Synodální kroužky

Cílem synodálního procesu je podle papeže Františka „Učit se jedni od druhých a vytvořit pozitivní náhled, který bude osvěcovat mysl, zahřívat srdce a rukám navrátí sílu.“

Na výzvu papeže Františka se pro přípravnou fázi Synody o synodalitě začala tvořit řada synodálních skupin ve většině farností a společenství v naší zemi. V bílovické farnosti se postupně domluvilo šest skupinek a ty pustily pilně do práce zaštítěny pravidelnou modlitbou. Pán chce promlouvat a také promlouvá skrze laiky, jako jsme my. Jsme zváni ke spolupráci. Církev chce slyšet Boží hlas tak, jak promlouvá skrze nás. Jde o důležitá témata a o nás všechny, kterým život církve není lhostejný.

O výsledcích a příspěvcích jednotlivých skupin se v průběhu února či března dozvíte víc.