Září 2019 – kalendář akcí ve farnosti

Přinášíme nabídku událostí, které farnost pořádá nebo na které chce upozornit. Těšíme se na setkání s vámi na některé z nich. Tentokrát události během září 2019.

 • Pátek 6. září 2019: Dětská mše sv. s požehnáním školákům a žehnáním aktovek – v 17:30 hod.
 • Pátek 6. září 2019: Modlitba zpěvem – kdo zpívá, dvakrát se modlí – ve 20 hod. v bílovickém kostele;
 • Sobota 7. září 2019: Skaut – Zahajovací výprava;
 • Středa 11. září 2019: Beseda s P. Janem Rybářem, bílovickým rodákem, jezuitou a politickým vězněm – v 18:30 hod. ve farním sále; v 17:30 hod. bude Jan Rybář sloužit mši sv. v bílovickém kostele;

 • 13. – 15. září 2019: Znojemské historické vinobraní;
 • Neděle 15. září 2019: Pěší pouť farnosti na Vranov – odcházíme v 8 hod. od kostela v Bílovicích, dále přes Polanku, po zelené směr Útěchov, ve Vranově mše sv. pro poutníky v 11 hod. (slouží P. Jaroslav Filka), návrat individuální, bližší info Jan Lata;

 • Pátek 20. září 2019: Ministranti (liturgická katecheze jednou za 2 týdny) – v 16h;
 • Sobota 21. září 2019: Zažít Bílovice jinak (Sousedské slavnosti) – bude upřesněno;
 • Neděle 22. září 2019: Koncert – Eva Henychová a Slávek Klecandr – v 18:30 hod. v bílovickém kostele. Dvojrecitál legendy folkového šansonu kytaristky a osobité zpěvačky Evy Henychové a všestranného kytaristy Slávka Klecandra vychází z časem prověřené  mnohaleté spolupráce na pódiích i v nahrávacím studiu. Koncert nabízí zážitek ze vzájemného jiskření převážně kladně nabitých částic obou interpretů.

 • Čtvrtek 26. září 2019: Setkání prvokomunikantů s otcem biskupem – na Petrově;
 • Pátek 27. září 2019: MSKA – Cyklus o řeholních řádech: I. Počátky mnišství a mnišství na východě – P. Michal Altrichter, SJ, centrum Aletti, Olomouc – bude potvrzeno/upřesněno;

 • Víkend 27. – 29. září 2019: Skaut – pohraniční puťák Tuňáků (a Žraloků);
 • Sobota 28. září 2019: Svatováclavské poutní oslavy – v 9 hod. poutní mše sv. (celebruje Jáchym Jaroslav Šimek OPraem), následuje tradiční setkání s poutníky, farníky a hosty, občerstvení v prostorách farních budov, prohlídka věže, skákací hrad… a od 15:30 hod. v kostele svědectví o věrnosti evangeliu v době totality.

 • Sobota 28. září 2019: Svatováclavská sobota v Ochozi – v 11 hod. mše sv. (přenáší Radio Proglas), následuje od 12h farní kavárna, kde kromě dobré kávy můžete ochutnat typický školní oběd nejchudších afrických dětí – kaši od Mary’s Meals. Charitativní hnutí Mary’s Meals, které ochozská farnost dlouhodobě podporuje, stojí na jednoduché myšlence: podpořit vzdělávání nejchudších dětí poskytnutím školního oběda v místě jejich školní docházky. Ve 13 hodin budeme vyprošovat požehnání hodům a ochozské chase „na Svazarmu“.
 • Neděle 29. září 2019: Tučňáci na arše – představení Jana Horáka – v 18 hod. v bílovickém kostele. One-man show o třech tučňácích, o Noemově arše a o tom, že Pánaboha si můžeme představovat jak chceme, ale do kufru se nacpat nedá.

Dlouhodobější výhled je v Kalendáři událostí.

 

Nechat vzkaz

*