Květnové setkání farní rady

Na sklonku měsíce května se sešla farní rada. Nejdříve jsme probírali kalendář akcí, které nás čekají prakticky až do konce kalendářního roku. Pěší pouť do Křtin, Noc kostelů v Adamově, farní grilovačka, cyrilometodějská slavnost… Prázdninové události – cyklotour pro mládež, celostátní setkání mládeže v Olomouci, skautské tábory a na zakončení dovolená rodin na faře v Cizkrajově. Při plánu na září jsme narazili na několik termínových konfliktů a chvíli se zdálo nemožné všechno plánované vměstnat do tohoto měsíce. Pěší pouť na Vranov, Znojemské vinobraní, zahajovací skautská výprava a už tradiční víkendovka na zahájení školního roku… A to zdaleka není vyčerpávající seznam. Od října se můžeme těšit na cyklus přednášek a diskusí na téma hlavních světových náboženství. V říjnu pak odstartuje třetí ročník svého působení bílovická pobočka MSKA přednáškou Tomáše Petráčka o P. Toufarovi. A jestli si myslíte, že podzim nebo advent bude na události slabší, mýlíte se. Na podzim chceme nabídnout Manželské večery. A od ledna 2018 po roční přestávce i kurz Alfa. Už víte, koho pozvat?

V druhé části večera nám otec Pavel spolu s Pavlem Kulhánkem a Jiřím Řezníčkem představil možné budoucí řešení farních prostor. Návrh vypracovala paní architektka Monika Sirná a všichni členové farní rady ocenili tuto koncepci. Plány pak byly vystaveny v předsíni kostela i na farní zahradě během společného grilování. Vzbuzují zájem a vyvolávají diskusi, a to je rozhodně dobře. Další příležitostí bylo nedělní diskusní setkání v druhé polovině června.

Příště se farní rada sejde na přelomu září a října.

Nechat vzkaz

*