Nový příspěvek k historii obce

V loňském roce kostel sv. Cyrila a Metoděje slavil dvojnásobně kulaté jubileum od svého postavení a posvěcení. Krátce před vánočními svátky vyjde nová publikace Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou, která přiblíží určité kapitoly ze stoleté historie bílovického kostela a farnosti.

kniha Kostel sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou

Najdete v ní dobové texty od exposity P. Františka Pospíchala a obřanského faráře P. Bohuslava Homoly, opisy a překlady některých listin z kostelní věže a z farního archivu, studii k architektuře kostela v podání historičky umění Jany Osolsobě, zdokumentování poválečných oprav i nedávné rekonstrukce kostela v přiblížení současného bílovického faráře P. Jaroslava Filky. Obsah publikace vhodně dotváří příspěvek k historii bílovické jednoty Orel od Jana Laty, zdokumentování činnosti bílovické farní Charity od Jitky Cívkové a mnohé jiné. Kniha vychází s finanční podporou obce Bílovice nad Svitavou a Římskokatolické farnosti Bílovice nad Svitavou.