Pěší pouť na Vranov 2013

Pěší pouť bílovické farnosti na Vranov u Brna se koná nejbližší neděli, tedy 15. září 2013.

Minulý rok jsme šli poprvé, letos bychom chtěli navázat na obnovenou tradici. Jsou takoví, kteří ještě pamatují pěší poutě z poválečného období, než je komunisté zakázali a znemožnili.

Vycházíme v 10 hod. od kostela sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou (po mši sv., která začíná jako obvykle v 9 hod.). Cesta vede přes Polanku. Kdo chce, může se připojit v 10:15 na začátku cesty Vojanka. Po zelené turistické značce pokračujeme do Útěchova a dále pak na Vranov.

Trasa je dlouhá přibližně 10km, je zvládnutelná i s malými dětmi, vcelku sjízdná i s kočárkem. Starší a nemocní lidé, kteří si netroufnou na celou trasu pěšky, se můžou domluvit podobně jako minulý rok na individuální dopravě osobními auty do Útěchova nebo až na Vranov.

Ve Vranově se zúčastníme ve 14 hod. litanií a přijmeme svátostné požehnání. V 15 hod. následuje mše sv.

Následně se můžeme vydat zpět společně pěšky, případně se přiblížit autobudem IDS č. 43 na zastávku U buku mezi Útěchovem a Soběšicemi a zbytek dojít pěšky (4 km po zelené nebo žluté značce). Odjezdy autobusů jsou vždy v X:42 ze zastávky Vranov, křižovatka.

Podobně jako naši předkové, i my můžeme přinášet při této pouti před Boží tvář své radosti i starosti, své díky i prosby.

Komentáře jsou zablokovány.