Těšte se: Varhanní koncert Jiřího Chluma

Přijměte srdečné pozvání na varhanní koncert Jiřího Chluma, který se uskuteční  5. října 2013 v 18.00 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou.

Na programu: Muffat, Buxtehude, Bach, Marchand, Walther, Musil

Vstupné dobrovolné.

Jiří Chlum (*1964) vystudoval hru na varhany na Konzervatoři v Teplicích u profesorky Elizabeth Brinsden (Austrálie). Rovněž studoval varhanní interpretaci u profesora Michala Novenka a varhanní improvizaci u profesora Jaroslava Vodrážky v Praze. V roce 1997 absolvoval kurzy improvizace v barokním a romantickém stylu ve Frankfurtu nad Odrou u Doc. Petera van Dijka (Nizozemsko) a Doc. Krzysztofa Ostrowskeho (Polsko), v roce 2006 interpretační kurz na brněnské JAMU u profesorky Kamily Klugarové.

V letech 1985-1998 působil jako varhaník v několika pražských chrámech. Je dlouholetým varhaníkem poutní baziliky Panny Marie ve Filipově, kde, mimo jiné, založil letní mezinárodní festival „Varhanní duchovní hudba ve Filipově“. Věnuje se pedagogické a koncertní činnosti u nás i v zahraničí. Vystupuje na hudebních festivalech, jako je například „Kladrubské léto“, „Církvický hudební festival“, „Festival Organowy v Zabrze“ (Polsko) a jiné. Spolupracuje se zahraničními hudebními tělesy „Ostsächsisches Kammerorchester“ a „Ebersbacher Kantorei“ (Německo).

V roce 2007 nahrál pro hudební vydavatelskou společnost Rosa CD album s názvem Filipovské varhany. V roce 2008 nahrál CD album s unikátními barokními a klasicistními varhanami severních Čech a v roce 2010 vydalo Karmelitánské nakladatelství jeho třetí CD album s názvem Ave Maria, kde představuje nedávno zrekonstruované filipovské varhany v Mariánské poutní bazilice.

Program koncertu:

Georg Muffat  (1653-1704): Toccata prima
Dietrich Buxtehude  (1637-1707):  Ciacona  e minor (BuxWV 160)
J. S. Bach   (1685-1750): Choralbearbeitung: „Wer nur den lieben Gott läßt walten“ (BWV 691/690)
Luis Marchand  (1669-1732): Grand dialogue
J. Gottfried Walther  (1684-1748): Choralvorspiel: „Ach Gott und Herr“
František Musil  (1852-1908): Sonata solemnis

Komentáře jsou zablokovány.