Prosinec 2014 – kalendář akcí ve farnosti

 • Středa 3. prosince 2014: podzimní Kurz ALFA – 8. večer – „Proč a jak mluvit s druhými o víře?“;
 • Čtvrtek 4. prosince 2014: Kurz BETA – 6. večer – farní klubovna v 19:15 hod.;
 • Pátek 5. prosince 2014: Modlitba zpěvem – ve 20:30 hod. v kostele v Bílovicích;
 • Sobota 6. prosince 2014: Mikulášská čistírna – andělé ve službách svatého Mikuláše si poradí s každým zašedlým a šmouhatým srdíčkem. Přijďte se přesvědčit v sobotu 6. prosince v 16:15 hod. k bílovickému kostelu. Všechny děti a rodiče zve na (ne)tradiční mikulášskou nadílku farní společenství a místní KDU-ČSL.
 • Středa 10. prosince 2014: podzimní Kurz ALFA – 9. večer – „Uzdravuje Bůh i dnes?“;
 • Pátek 12. prosince 2014: modlitební společenství rodin – ve 20:30 hod. – u Tomášků;
 • Neděle 14. prosince 2014: farní kavárna – po mši sv. (která začíná v 9 hod.);
 • Neděle 14. prosince 2014: Koncert adventní a Čtení andělské – v neděli 14. prosince v 16 hod. v knihovně v Řícmanicích. Zve o. s. Ora et Labora.
 • Středa 17. prosince 2014: podzimní Kurz ALFA – 10. večer – „A co církev?“;
 • Čtvrtek 18. prosince 2014: Kurz BETA – 6. večer – farní klubovna v 19:15 hod.;
 • Sobota 20. prosince 2014: bude v Babicích nad Svitavou před kostelem Živý betlém. Sehraje ho asi 35 herců, dětí, hudebníků z Brna a odjinud. Přijedou autobusem z Brna, kde budou mít asi na Moravském náměstí v 17 hod. první představení.  Přijďte se podívat!     
 • Středa 24. prosince 2014: Štědrý den – mše sv. pro děti v 15 hod.
 • Středa 24. prosince 2014: Štědrý den – „půlnoční“ mše sv. ve 22 hod. (Bílovice) – Jakub Jan Ryba – Česká mše vánoční – „Hej, Mistře!“
 • Čtvrtek 25. prosince 2014: 9.00 – Vánoční mše se zpěvem koled;
 • Čtvrtek 25. prosince 2014: 17 hod. u kostela v Bílovicích – Živý Betlém – zve BOTA;
 • Středa 31. prosince 2014: 16 hod. – Děkovná mše se zpěvem Te Deum;
 • Katolická charita pořádá každoroční Sbírku cukroví pro lidi bez domova. Své příspěvky můžete nosit k paní Vozkové (vedle obchoďáku) – sbírka trvá do 21. prosince 2014.
 • Pro Komunitu Sant‘ Egidio (www.santegidio.cz), která se zaměřuje na pomoc lidem bez domova, probíhá sbírka v bílovickém kostele. Do připravené krabice v předsíni kostela (podobně jako minulý rok) můžete až do neděle 21. prosince přinášet praktické dárky k Vánocům pro potřebné lidi. Hlavně balíčky s hygienickými potřebami (mýdlo, kartáčky na zuby, zubní pasty), z oblečení jen šály, čepice, rukavice, ponožky… Děkujeme.
 • V adventní době je ve farnosti pro děti připravena hra, při které si na závěr každé nedělní mše sv. můžou vytáhnout z košíku úkol na následující týden. Pokud se cítí, že ho splní, a zvládly by ještě další, můžou si vzít až tři lístečky. Pokud se jim podaří úkoly splnit do čtvrtka, můžou si na dětské mši sv. vzít lísteček ještě jeden. Na nástěnce v předsíni kostela je vyobrazená betlémská krajina, očekávající narození Ježíška. Za splněné úkoly tam děti přidávají stromečky a hvězdičky. Snaží se tak děláním dobrých věcí (pomáhat druhým, modlit se za druhé, děkovat, odepřít si něco, bez čeho se dá žít…) připravovat hezké místo pro narození Božího syna a také přemýšlejí nad tím, jak samy udělat Bohu radost a připravit se na jeho přivítání.
 • Dětské mše svaté — každý čtvrtek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
 • Modlitby otců – každé úterý od 6.00 (ranní skupinka) a od 19.00 hod. (večerní skupinka) (dříve ve středu v 19 hod.) jsou Modlitby otců v našem kostele.
 • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Další Kurz ALFA se bude konat na podzim 2015. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
 • Zkoušky sborů na faře v Bílovicích i v Babicích vždy v neděli od 18:00, v Bílovicích navíc i ve středu od 18.00 hodin.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.

Nechat vzkaz

*