Modlitba za Martínka

Martínek si prohlížel maminčinu fotografii z dětství a řekl: „Neumím si představit, že taková malá holčička vyrostla a už má takovou starost o své děti a prožívá takovou bolest. Úplně mě to dojímá“.

„Maminko, moc se chci uzdravit, ale nejvíc chci, abychom se potkali v nebi a za to bych i tu svou nemoc obětoval, kdyby to bylo potřeba.“

„Maminko, já vím, jak mě máš ráda, ale neztrácej prosím víru, i kdybych se neuzdravil. Chci, abychom se potkali v nebi. Však víš, jak moc se my dva máme rádi.“

Poslední věcí, kterou vyťukal na počítači, protože už nemohl mluvit bylo: „všechno si maminko povíme v nebi“.

—————————-

Parťák ve víře!!!

Na začátku nemoci Martínek říkal: Mně to přijde i hezký, že mám teď takový úkol. A já ho zvládnu. Nemůžeš ho maminko vzít za mě. I kdyby to šlo, tak bych ti svou nemoc nikdy nedal. Mně stačí, když mi s ní jen pomůžeš a budeš se mnou.

Ta nemoc je jako křížová cesta. Ale Pána Ježíše na té cestě bili a křičeli na něj. Já ležím v posteli, mám tu hodné sestřičky a modlí se za mě celé Bílovice.

Nejsme žádní zbabělci, jsme věřící rodina, my to zvládneme.

Martínek vše nechával na Boží vůli, věřil, že Pán Ježíš nás miluje a chce pro nás to nejlepší. On sám říkal, že chce to, co chce Pán Ježíš.

Věci ohledně věčnosti, smrti řešil vlastně od svých pěti let. Hledal na ně odpověď, říkal: „Mami, já když budu první v nebi, jak to tam bez tebe vydržím, když tě mám tak rád?“

Maminka odpověděla: „Čas v nebi běží jinak, Pán Ježíš Tě vezme do náruče a ty, než se ohlédneš tam budeš mít maminku. Čas ti tam poběží jinak. To jen nám na zemi to bude trvat dlouho. Maminka mu slíbila: „Pokud bys odešel první, tak pro mě bude nejdůležitější, abych se dostala za tebou“.

vzpominka

—————————–

S Martínkem Goliášem se rozloučíme a poděkujeme za dar jeho životav sobotu 15. července 2017 v 10 hodin v kostele sv. Cyrila a Metoděje v Bílovicích nad Svitavou. Bůh si Martínka vzal k sobě po těžké nemoci v neděli 9. července 2017 ve věku devíti let. Martínek byl statečný a trpělivý až do konce. Společně s námi se modlil novénu, kde jsme se otvírali Boží vůli, ať se projeví jakýmkoli způsobem: …přijímáme tvou vůli, která chce naše dobro a vidí dál, než kam dohlédneme my…

rozlouceni s Martinkem

———————–

Včera, 9.7. 2017, ve večerních hodinách, zemřel náš statečný bojovník Martínek. Pohřeb se bude konat v sobotu, dne 15.7.2017 v 10:00 hod v bílovickém kostele. Děkujeme za vaše modlitby a podporu. Goliášovi

———————–

Modlitba o zázrak

Jako farní společenství začínáme modlitbu za uzdravením malého ministranta Martínka Goliáše.

Po roční těžké nemoci už není další naděje v uzdravení. Martínka již operovat nemohou. K uzdravení pomůže jen zázrak. Naše úmysly o zdar operace se tedy změnily v prosbu o zázrak. Martínek řekl, že to vše nechává na Boží vůli – jestli se uzdraví nebo ne.

Martínek si přál, aby byl P. Antonín Šuránek blahořečen. Proto jsme zvolili novénu k Antonínu Šuránkovi. Tento svatý kněz jej provázel přímluvou již během rizikového těhotenství, a také proto dali rodiče Martínkovi křestní jméno je Antonín. Nyní, když lidsky řečeno opět není naděje, bušíme modlitbou k nebi slovy novény, slovy odevzdání: Buď vůle Tvá!

Novénu začínáme na první pátek 3. března 2017:

Martin_Golias_novena_3

Prosebná modlitba o zázrak

Pane Ježíši, náš Spasiteli, věříme v pravdivost tvých slov. Každé tvé slovo je pravda. Co jsi slíbil, můžeš a chceš splnit. S velkou důvěrou se k tobě obracíme, abychom svěřili Tvé lásce a uzdravující síle Martínka Goliáše. Pomoz nám očekávat tvou pomoc bez pochybností, vždyť Ty můžeš všechno. Zároveň přijímáme tvou vůli, která chce naše dobro a vidí dál, než kam dohlédneme my. Věříme, Pane, že Tvá odpověď na naše společné volání přijde a zjeví nám Tvou moc. Přijmi předem náš dík. Prosíme o to na přímluvu Panny Marie a Božího služebníka kněze Antonína Šuránka. Jako celým srdcem žil pro Tvou církev zde na zemi, tak a pomáhá i z nebe všude tam, kde církev potřebuje a očekává Boží pomoc.

Otče náš… Zdrávas Maria…

Celá novéna zde:
http://www.antoninsuranek.estranky.cz/clanky/modlitby/novena-k-sluzebniku-bozimu-p.-antoninu-surankovi.html
Celá novéna ke stažení zde jako pdf.

Jedna reakce to “Modlitba za Martínka”

  1. Bohuslava Hamáková napsal:

    Martínku, máme Tě všichni moc rádi a myslíme na tebe.
    Děti z Bystroušky a paní učitelka Bohuslava Hamáková

Nechat vzkaz

*