Červenec a srpen 2017 – kalendář akcí ve farnosti

Kalendář obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako na zajímavé.

• 1. – 8. července 2017: Manželská setkání v Kroměříži;
  • Středa 5. července 2017: Cyrilometodějská slavnost – zahradní slavnost na farní zahradě po poutní mši sv. v 10 hod.
  • 5. – 9. července 2017: Cyklotour pro mládež od 12 let – na kolech kolem přehrady – Vranov nad Dyjí – přihlašování u pana faráře.

plakat_cyklotour_2017

• 5. – 9. července 2017: Katolická charismatická konference v Brně.
  • 15. – 29. července 2017: skautské tábory (Sardinky + Makrely – Brzkov, Tuňáci + Sledi – Žižkova Pole, Lososi I+II – Rybník).
  • 29. července – 5. srpna 2017: skaut – týden pro rádce/podrádce, rádkyně/podrádkyně (Rybník).
  • 15. – 20. srprna 2017: Celostátní setkání mládeže – Olomouc – od 14 let;
  • 24. – 26. srpna 2017: UNITED je křesťanský multižánrový festival konaný na konci prázdnin v malebném městečku Vsetín. První ročník proběhl v roce 2011 a v minulém roce účast přesáhla 4000 lidí. Multižánrovost se promítá ve škále koncertů různých hudebních stylů a spektru dalšího programu – semináře, workshopy, divadlo, film, sporty, street scéna, služba modliteb a duchovního poradenství.
  • 26. srpna – 2. září 2017: Letní dovolená rodin v Cizkrajově (Česká Kanada) – bližší info Martin Tomášek;

Aktuální pdf s pořadem bohoslužem a aktualizovaným seznamem důležitých událostí najdete v sekci Aktuální pořad bohoslužeb.

Události v dalších měsících najdete v Kalendáři událostí.

• Nedělní mše jsou v Bílovicích od 8. ledna 2017 nově v 10 hod. Od 9:30 hod. je v kostele společná modlitba růžence.
  • Dětské mše svaté — každý pátek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
  • Scholička – vždy v neděli v 9:30 hod. ve farní klubovně. V červnu se ale už nesejde, začínáme opět až v září.
  • Zkoušky sboru ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin.