Duben 2016 – kalendář akcí ve farnosti

• Pátek 1. dubna 2016: Modlitba zpěvem – ve 20 hod. v kostele v Bílovicích;
  • Sobota 2. dubna 2016: Národní pochod pro život –  v Praze – viz http://pochodprozivot.cz;
  • Neděle 3. dubna 2016 (2. neděle velikonoční): Gospel Night – v 17 hod. v bílovickém kostele.

Bilovicka_GospelNight_plakat3

• Pátek 8. dubna 2016:  modlitební společenství – ve 20:30 hod. – u Lázničků;
  • Sobota 9. dubna 2016: výprava Lososů;
  • Neděle 10. dubna 2016 (3. neděle velikonoční): Farní kavárna – po ranní mši sv.;
  • Středa 13. dubna 2016: vysvětlovací mše v bílovickém kostele – v 19 hod.;
  • Čtvrtek 14. dubna 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
  • Sobota 16. dubna 2016: výprava Sardinek;
  • Sobota 16. dubna 2016: výprava Sleďů;
  • Neděle 17. dubna 2016: 4. neděle velikonoční – slavnost 1. sv. přijímání dětí;
  • Čtvrtek 21. dubna 2016: Karel Satoria v Brně – přednáška „Povoláním člověk“ – v 18 hod. v aule Biskupského gymnázia v Brně (pořádá MSKA);
  • Pátek 22. dubna 2016: Host ve farnosti – beseda s paní Věrou Sosnarovou – v 18 hod. Žena, která byla v roce 1945 ve svých 15ti letech se svou matkou (jež emigrovala po bolševické revoluci z Ruska do Československa) odvlečena z rodného Brna do sovětského gulagu, přičemž zpět domů se mohla vrátit až po 20ti letech. O jejích zážitcích vyšla kniha Krvavé jahody. Připravuje místní pobočka MSKA.

MSKA_Bilovice_Sosnarova

• Pátek 22. dubna 2016:  modlitební společenství – ve 20:30 hod. – u Vaňků;
  • Víkend 23. – 24. dubna 2016: Chodíme spolu a co dál? – Víkend pro ty, kteří spolu chodí a uvažují o manželství;
  • Čtvrtek 28. dubna 2016: Večer s Biblí – v 19 hod. ve farní klubovně – společné čtení Písma;
  • Sobota 30. dubna 2016: Pálení čarodějnic – v 17 hod. v Trávníkách – zve Živá tradice pro Bílovice.

• Dětské mše svaté — každý čtvrtek (ve školním roce) v 17.30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
  • Scholička se schází k přípravě vždy v neděli v 8:30 hod. (půl hodiny přede mší sv.) a pak ještě po skončení mše sv. Bližší informace – Katka Vaňková.
  • Příprava na první svaté přijímání (děti od 2. třídy) probíhá vždy v neděli ve 14 hod. v bílovickém kostele. Bližší informace u Lenky Koudelkové nebo pana faráře.
  • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Od 16. ledna probíhá aktuální kurz. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
  • Zkoušky sboru ve škole v Bílovicích vždy v neděli a ve středu od 18:00 hodin.

Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé. Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.