Květen 2014 – kalendář akcí ve farnosti

• Čtvrtek 1. května 2014 – Zlaté šlapátko (skaut) – 9:00 v Maloměřicích na MHD zastávce Červený písek.
  • Pátek 2. května 2014 – Modlitba zpěvem bude od 20:30 hod. v kostele (jako každý první pátek v měsíci), zvou Řezníčkovi.
  • Neděle 4. května 2014 (3. neděle velikonoční) – První svaté přijímání – Babice
  • Středa 7. května 2014 – v 18:45 hod. 8. večer Kurzu Beta (místo dle domluvy).
  • Víkend 8. – 10. května 2014: Farní pouť (společná bílovicko-babická): Stará Boleslav, Mělník, Sázavský klášter, Benátky nad Jizerou – bližší info a přihlášky: Lenka Koudelková.
  • Čtvrtek 15. května 2014 – 19 hod. na faře – pátý večer Kurzů Alfa – „Jak nás Bůh vede?“.
  • Víkend 17. – 18. května 2014 – Víkend kurzu Alfa – Vranov u Brna – téma „Duch svatý“.
  • Čtvrtek 22. května 2014 – 19 hod. na faře – šestý večer Kurzů Alfa – „Jak odolat zlému?“.
  • Středa 21. května 2014 – v 18:45 hod. 9. večer Kurzu Beta (místo dle domluvy).
  • Pátek 23. května 2014: Noc kostelů – kdo chce pomoci s přípravami, domluvte se s panem farářem.
  • Čtvrtek 29. května 2014 – 19 hod. na faře – sedmý večer Kurzů Alfa – „Jak mluvit s druhými o víře?“.
  • Novéna k Duchu svatému – v bílovickém kostele sv. Cyrila a Metoděje – od pátku 30. května do soboty 7. června 2014 vždy ve 20:30 hodin.
  • 30. května – 1. června 2014: Jarní víkendovka pro tatínky a děti (info a přihlášky Karel Ryšavý, místo bude upřesněno).
  • 31. května 2014: jarní přípravné, stavební a úklidové akci na tábořištích skautského oddílu (tatínci dětí ze skautského oddílu).
  • Dětské mše sv. – každý čtvrtek v 17:30 hod. se koná mše sv. pro děti. Využijte tuhle příležitost, aby i vaše děti školního i předškolního věku mohly zakoušet společenství s Bohem v našem kostele.
  • Modlitby otců –  každé úterý od 6.00 a každou středu v 19 hod. jsou Modlitby otců v našem kostele.
  • Kurzy ALFA – Pozvěte své přátele na Kurzy ALFA. Alfa je příležitostí seznámit se základy křesťanství, přesvědčit se o tom, čemu křesťané věří a co křesťanství nabízí. Alfa je určena pro všechny hledající, kteří si kladou otázky po smyslu života. Kurz se skládá z jedenácti večerů. Každý z nich začíná večeří v příjemném prostředí, následuje přednáška na dané téma a po zákusku a kávě je příležitost nad tématem diskutovat ve skupinkách. Jarní Kurzy Alfa začali už 20. března. Pozvěte své příbuzné a známé už teď na podzimní kurz, který začíná na konci září. Pokud chcete pomoci s přípravou, budeme rádi. Více zde.
  • Zkoušky sboru na faře v Babicích vždy v neděli v 18 hod.
  • Bližší informace o farní pouti včetně přihlášky: http://www.farnost-bilovice.cz/farni-pout-2014/
  • Seznam obsahuje akce, na jejichž pořádání se podílí farnost Bílovice nad Svitavou nebo na které chceme upozornit jako zajímavé.Dlouhodobější výhled v plánovaných událostech zde.